Банчеро отбелязва 36 точки, Меджик победи изпълнените с контузии Никс със 118-100
AP News | 2024-02-15 | 04:32:34

ОРЛАНДО, Флорида (АП) — Паоло Банчеро отбеляза 36 точки, Франц Вагнер добави 21 и Орландо Меджик победи изпълнените с контузии Ню Йорк Никс 118-100 в сряда вечерта в последния мач преди почивката на звездите за двата отбора.

Джейлън Брънсън поведе Никс с 33 точки и шест асистенции. Прешъс Ачиуа добави 23 точки и 14 борби, а Алек Бъркс имаше 13 точки в първия си старт, откакто се завърна в Никс в крайна сделка миналата седмица.

Брунсън вкара 20 точки през първата четвърт, а Никс поведе с 39-27, когато Бъркс отвори втората четвърт с 3 точки. Но с Брънсън на пейката, Меджик избягаха 17 поредни точки - 12 от тях на Франц и Мориц Вагнер - и продължиха напред до края на мача.

Банчеро отправи 9 от 10 удара, като вкара 4 от 5 при тройки и изравни 22-те точки на Брънсън през първото полувреме.

Орландо отбеляза 71% удар през първото полувреме и водеше с 65-55 на полувремето, преди да увеличи преднината си до 23 през четвъртата четвърт.

Никс ​​изигра последния си мач преди паузата на мача на звездите без шестима играчи, включително нападателя на мача на звездите Джулиъс Рандъл, който пропусна деветия мач поради контузия в рамото. Донте ДиВинченцо (възпалено сухожилие), Боян Богданович (възпалено прасеца) и Айзая Хартенщайн (ахилесово сухожилие) бяха изключени точно преди мача.

Меджик играха без гардове Джалън Съгс, Маркел Фулц и Гари Харис, всички от които играха във вторник вечер срещу Оклахома Сити.

Никс: Посетете Филаделфия на 22 февруари.

Магия: Посетете Кливланд на 22 февруари .